ÚVOD DO ZÁKLADNÍ PRAXE MYSTERÍÍ "HORA A ISIS"

17. - 24. června 2023

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Praktický TÝDENNÍ meditační seminář.

 

 
Jedno z nejsilnějších míst u nás je ideální pro posílení a sladění vícero aspektů praktického výcviku vědomí.
 
Na tomto semináři se necháme inspirovat i technikami známými ze „škol mystérií" Hora a Isis. Rovnovážně s jejich pomocí rozvineme hlavně soulad a dynamiku naší osy života, tj. převážně energetických center hrudi, pánve a lebky v podrobnostech a hlavně v jejich vzájemném „vířícím proudu Jednoty".

Hora, opředená mýty a aureolou svatosti, která pronikla do bdělého vědomí tak silně, až se stala i názvem místopisným. Hostýn je citlivými lidmi vnímán a spojován spíše s Marií Magdalskou, ženou a partnerkou Krista. Její vliv nám pomáhá silně rozvinout ty nejhlubší aspekty lásky, schopnost cítit (soucit, lásku, blaho, radost, slast, štěstí, apod.) intenzivně a skutečně a dovoluje nám je přenést do sfér těla a vědomí, které propojuje.

V první části semináře vyladíme horizontální osu našeho energetického pole – tedy po úvodní přípravě probudíme a posílíme energii pánve a s její dynamikou následně poznáme rozšířené možnosti práce s podcentry lebky. Teprve, když jsou dané lokální sekce mozku (prvního) a šestého centra v silném – energeticky proudivém spojení, přikročíme k pokročilejším technikám.
Známý pojem „Horovo oko" většině lidí asociuje symbol oka, často v staroegyptské stylizaci. Vyhledáme-li toto oko v jeho původních formách, rozpoznáme různé stupně rozpracovanosti a kontextů symbolu oka, jakož i celé postavy „Hora" v jeho různých podobách apod. V kontextu dnešního poznání se nad celou symbolikou odkryje závoj tajemna, pokud vedle sebe položíme anatomii míchy a mozku, onu egyptskou symboliku a zkušenosti z praktické práce s energetickými centry mozku a praxi vůbec. Zjišťujeme, že hledíme na fragmenty detailní psycho-energetické proměny, spojené s praktickým ovládnutím přesných konkrétních segmentů mozku – ona „Škola mysterií horova oka, či techniky „chrámu Isis". Většina starých škol bývala zaměřena na celistvý výcvik Ducha, Duše i těla.
 
Během praktických cvičení projdeme mmj. specifické metody práce s velmi konkrétními částmi mozku a těla – jejich lokalizací a pomocí jakých technik a jak s nimi pracovat. Pro upřímné studující se do doby pořádání semináře doporučuji pilně seznámit s anatomií nervového systému a mozku s hlubší pozorností k limbickému systému, jeho vizuální podobě i funkci. Podrobná teoretická znalost posílí mentální a vizuální uchopení hlubších technik (doporučuji: Radomír Čihák - „Anatomie 3 – Třetí, upravené a doplněné vydání" - kniha II se celá podrobně věnuje CNS).
 
Kromě hlavního smyslu semináře – tedy hlubšího rozvoje senzitivity a dalších „umění lebky" (Hor a Isis), posílíme celkové sebepoznání a svobodu tvorby svého života. Svou podstatou je akce vhodná i pro rozvoj sebe-ozdravných schopností těla a přivolání vhodného hlavního milostného vztahu, či proměnu toho střetávajícího, ale i posílení léčivých a uměleckých schopností.
 
Týdenní seminář jistě nezastoupí desetiletí denního výcviku, jaký snad probíhal v dobách dávných, seznámí nás však s praktickými metodami, které lze později rozvíjet samostatně, víceméně libovolně do hloubky.
 
Akce je vhodná pro úplné "začátečníky" i pro "pokročilé", neboť svou koncepcí rozvíjí vše podstatné nehledě na "výchozí" pozici praktikujícího.
 
V jednotlivých meditačních cvičeních se věnujeme hluboké bdělé relaxaci, dechovým cvičením, vizualizaci, záměrům, sugescím, prociťování, Slovu. Pracujeme vždy v napojení na Nejvyšší Zdroj, převážně s "tvůrčím slovem" skrze různá energetická centra v interakci se světelnými bytostmi a Strážci silových zón. Práce s energetickými centry je spojená s intimní psychologickou sebereflexí.
 
Připravte si, pokud máte, s sebou předmět síly. Postačí např. křišťál (ideálně trochu větší, cca 10cm+), či přímo určená např. energetická hůlka (viz eshop).
 
PROGRAM SEMINÁŘE:

Sobota 17. 6. :

20h – Úvodní slovo
 
...dále každý den 9h – 14h s pauzou na svačinu cca v půlce (vyjímečně změna kvůli počasí).
 
Neděle 18. 6. :
- Příprava a očištění energetického pole - slovo a meditace
- Aktivace centra v hrudi a temenu, nabíjení se energií – slovo a meditace
 
Pondělí 19. 6. :
- Aktivace center v břiše a lebce, nabíjení se energií – slovo a meditace
- Aktivace centra v pánvi - slovo a meditace
 
Úterý 20. 6. :
- Hlubší aktivace center, prosycení páteře – slovo a meditace
- Aktivace center v krku a lebce, pánev a páteř – slovo a meditace
 
Středa 21. 6. :
- Pokročilé techniky– slovo a meditace
- Pokročilé techniky – slovo a meditace
 
Čtvrtek 22. 6. :
- Pokročilé techniky – slovo a meditace
- Pokročilé techniky – slovo a meditace
 
Pátek 23. 6. :
- Pokročilé techniky – slovo a meditace
- Pokročilé techniky – slovo a meditace
 
Sobota 24. 6. :
- Pomoc bližním i dalekým – slovo a meditace (..do 12h)
 
 
- Meditaci vždy předchází teoretická průprava
 
Provází Kryštof Koucký a asistenti.
 
S SEBOU:
- vybavení na cca 5h výlet ven každý den
- dobrá karimatka a spacák či přikrývka na VENKOVNÍ meditace vleže
- samorozkládací stan proti slunci a větru a hmyzu!
- přípravky na odpuzení hmyzu!
 
KDY:
od: Sobota 17. 6. 2023 od 20h (příjezd do
17-18h)
do: Sobota 24. 6. do 12h
 
VSTUP-KURZOVNÉ: 6400 Kč
 
UBYTOVÁNÍ:
Chata Pod Hostýnem
 
adresa: Lázně 65, Bystřice pod Hostýnem, 76861
- Hostýnské vrchy
 
 
Popis příjezdu:
Při příjezdu od Přerova pokračovat rovně přes obec Bystřice pod Hostýnem a držet se směrovek Svatý Hostýn (popř. Lázně). Po přejezdu železniční trati pokračovat po asfaltce do mírného stoupání asi 1,5 km, kde se v levotočivé zatáčce nachází odbočka doprava (omezení vjezdu), dále po úzké cestě pokračovat cca 200 m až pod les, kde stojí nová chata po levé straně cesty.
 
GPS souřadnice: 49.3834794 17.6904639
 
CENA ubytování: 2 490 kč za celý pobyt
 
Rekreační poplatky
Dosp. osoba / noc (18 - 70 let včetně): 10 Kč
 
Nově postavená chata se nachází nad Bystřicí pod Hostýnem, pod známým poutním místem Sv. Hostýnem (500 m). Vstup do chaty je řešen přes předsíňku s šatním koutem (věšák, botník) a koupelnou (sprchový kout, umyvadlo, zrcadlo, WC, automatická pračka) po pravé straně do otevřeného prostoru. V něm se nalézá společenská místnost (krbová kamna, TV, DVD přehrávač, rádio) s jídelním koutem (stůl, židle) a kuchyňkou (linka, lednice) oddělenou barovým pultem. Prosklenými dveřmi je možný přístup na zahradní terasu. Po schodišti vystoupáme do podkrovní chodbičky (skříňka) se samostatným WC (umyvadlo) a dále dveřmi do ložnice A (lůžka, skříňky, TV, balkon) a ložnice B (lůžka, palanda, skříňka, balkon). V chatě je možnost WiFi připojení na internet. Chata má oplocenou zatravněnou zahradu s rozsáhlým dětským hřištěm (trampolína), které volně přechází do lesa. Příjemné chvíle mohou klienti strávit při grilování na terase. Nově je k dispozici whirlpool (v provozu jaro-podzim )
 
 
Chata pro 9 osob
Předsíň - Přízemí
skříň/komoda/šatna
Koupelna s toaletou A - Přízemí
pračka, sprcha, umyvadlo, zrcadlo
Společenská místnost A - Přízemí
DVD přehrávač, televize, rádio, vnitřní krb, dřez, jídelní sestava, rychlovarná konvice, lednice, mikrovlnná trouba, sporák, trouba, myčka, kávovar, s jídelním koutem a kuchyňkou.
Chodba/hala A - Podkroví
skříň/komoda/šatna
Toaleta A - Podkroví
umyvadlo
Ložnice A (2 x 2l.) - Podkroví
skříň/komoda/šatna, televize, balkón
Pokoj A (1 x 2l., 1 x 1l. přistýlka, 1 x 2l. palanda) - Podkroví
skříň/komoda/šatna, balkón
 
 
STRAVOVÁNÍ:
vybavená kuchyňka pro vlastní vaření
 
Nejbližší restaurace: 0,30 km
 
Nejbližší obchod s potravinami: 2,00 km
 
Nejbližší zastávky hromadné dopravy
 
Bystřice pod Hostýnem: 0,2 km
 
Bystřice pod Hostýnem: 2,5 km
 
Kvalita signálu mobilních operátorů
bez problémů
 
OBJEDNÁNÍ:
Dita Koucká
chram.obrody.objednavky@gmail.com