Tento návod Vám ukáže jak získat nahrávky jednotlivých seminářů. Popisuje práci v prostředí Windows. Obdobný bude postup i v případě, že používáte Linux, nebo iOS.

1.

V úvodu stránky se dozvídáme, že soubory jsou uložené na veřejného server pro sdílení dat Uložto.to. Konkrétně to je na adrese https://uloz.to/folder/6KJ9FMPbZJFZ#!ZGtkMQR2ZmRlAwAzAQH2ZQAvMzHkAScTFyclARSOrHqTMQWvAD==. Nahrávky jsou zkomprimovány do archivu typu ZIP, který je chráněn heslem.

2.

Na modelovém příkladu budeme chtít získat nahrávky 18_Palava-Samostatnost. Vidíme, že archiv má velikost 626MB a heslo pro jeho rozbalení je Knezka.

3.

Přejdeme na server Uloz.to. Pro lepší přehlednost zvolíme setřídění podle Názvu. Nalezneme soubor s názvem 18_Palava-Samostatnost.rar a klikneme na něj.

4.

Pokud nemáme na Ulož.to svůj učet s kreditem, zvolíme Stáhnout pomalu zdarma.

5.

Opíšeme kód z obrázku. Tento kód se mění s každým stahováním. Soubor uložíme např. na Plochu. Pokud možnost volby nemáme, bude automaticky uložen do adresáře Stažené soubory v našem profilu.

6.

Jelikož samotné Windows nativně nepodporují otevření archiv typu RAR, musíme nainstalovat vhodný program. Lze použít např. WinRAR, nebo jednoduchý 7-ZIP. Jeho použití je zdarma. Volíme verzi 32-bit, nebo 64-bit podle typu naší verze Windows.

7.

Pokud nevíte zda používáte 32-bit, nebo 64-bit verzi Windows, podívejte se na Ovládací panely -> Systém. Podrobněji například stránka Kterou verzi operačního systému Windows používám?, nebo 32bitová a 64bitová verze Windows – nejčastější dotazy.

8.

Po dokončení stahování archivu s nahrávkami a nainstalování programu 7-Zip vyhledáme v počítači soubor 18_Palava-Samostatnost.rar (viz bod 5.) a kliknutím pravým tlačítkem myši vyvoláme nabídku pro práci se souborem. Vybereme řádek 7-Zip a Rosbalit do "... ". Jako název adresáře, kam se archiv rozbalí, je nám nabídnut název archivu. Můžeme nechat bez změny, volbu potvrdíme levým tlačítkem myši.

9.

Do dialogového okna zadáme heslo pro rozbalení archivu, viz krok 2.

10.

Program 7-Zip rozbalí celý archiv. Výsledkem jsou jednotlivé soubory s nahrávkami. V našem modelovém kříkladu jsou nahrávky ve formátu M4A. Většina nahrávek ale používá formát MP3. Oba typy souborů umí přehrát například Windows media player. Ten je běžnou součástí Windows.

11.

Alternativou je jednoduchý program na přehrávání audio souborů AIMP. Ten je rovněž k dispozici zdarma. Opět zvolíme verzi 32-bit, nebo 64-bit.

12.

Jeden audio soubor přehrajeme dvojklikem levým tlačítkem myši na konkrétním souboru. Můžeme také vybrat všechny soubory v adresáři a levým tlačítkem myši je tažením přeneseme nad ikonu zástupce programu AIMP. Výsledkem by měl být stejný stav jako na následujícím obrázku. Tento konkrétní vzhled programu AIMP je dán nainstalovaným skinem Pandemic All-In-One Simple v1.71